• atölye

  ATÖLYE Mimarlık 1998 yılında H.Sinan OMACAN ve Didem TEKSÖZ tarafından kurulmuş, ilk yıllarda düzenleme ve restorasyon projeleri üzerinde çalışmış; 2002 yılından itibaren artan şekilde arkeolojik alan projeleri, yenileme ve yeniden kullanım projeleri, kamusal alan projeleri ve yarışmalar üzerine eğilmiştir. ATÖLYE Mimarlık kuruluşundan bu yana uygulama sürecini de tasarımın bir parçası olarak görmesi sayesinde, özellikle süre, maliyet, imalat gibi farklı zorlukları içeren projeleri, bu kısıtları da tasarıma girdi olarak kabul ederek başarı ile tamamlamıştır. Bugün ATÖLYE Mimarlık çekirdek kadrosu ve gerektiğinde esnek ortaklıklar kurabildiği diğer disiplinlerdeki çözüm ortakları ile birlikte farklı ölçek ve nitelikte projeleri yürütmektedir.

  Sinan OMACAN

  Y.Mimar

  1990 yılında İstanbul Erkek Lisesi’ni, 1996 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. BEYAZ DUVAR dergisi ve TMÖB organizasyonları için çalıştı. 1997 yılında bir yıl süre ile EPA’da çalıştı. 2001 yılında İTÜ Mimarlık Tarihi yüksek lisansını ZAMAN MEKAN DENEYİMİ-CANLILARDA YAŞAM ALANI BELİRLEME başlıklı teziyle tamamladı. 2004 yılından bu yana, Eskişehir Osmangazi, İstanbul Kültür, İstanbul Teknik ve Bilgi Üniversiteleri’nde misafir öğretim görevlisi olarak proje stüdyo yürütücülüğü yapmıştır. Profesyonel çalışmalarını halen ATÖLYE MİMARLIK’ta sürdürmektedir.

  Didem TEKSÖZ

  Y.Mimar

  Lisans ve yüksek lisans çalışmalarını 2001’de İTÜ Mimarlık Fakültesi,  Mimarlık Tarihi Ana Bilim Dalı, Prof.Günkut Akın’nın tez danışmanlığında “BEDEN/MEKAN Mimarlık Eğitimi Olarak Bauhaus Tiyatro Çalışmaları” başlıklı tezi ile tamamladı. Dünya Kültürel Miras Alanları, Koruma ve Kamusal Alanların Dönüşümü üzerine yoğunlaşan çalışmalarına Atölye Mimarlık’ta devam etmektedir.

  Feyza DALOĞLU

  Y.Mimar

  2004’te Alman Lisesi’ni, 2011’de Viyana Teknik Üniversitesinde mimarlık eğitimini, 2014’te İstanbul Bilgi Üniversitesinde Mimari Tasarım yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sürdürülebilir mimarlık, yerel malzeme ile katılımcı yapım teknikleri araştırmalarına ilgi duymaktadır. Çin ve Guatemala’da çok paydaşlı kalkınma projelerinde çalışmıştır. 2010-2017 yılları arasında Atölye Mimarlık bünyesinde çeşitli projelerde katkıda bulunmuştur. ODTÜ Mimarlık Tarihi Bölümünde doktorasına devam etmektedir.

  Bengisu BİLEKLİ

  Mimar

  2016 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans derecesini 2020 yılında İTÜ ve Milano Politeknik Üniversitesinde almaya hak kazandı. Arkeolojik alanlarda yeni tasarımlar ve özgün mimari görselleştirmeler konusuna büyük önem vermektedir. 2017- 2023 yılları arasında Atölye Mimarlık ekibine katılmıştır.

  SARIKIZ (1997-2014)

  Kedi

  1997 yılında doğdu. Aynı yıl Atölye Mimarlık ekibine katıldı. Yaşamını Atölye Mimarlık bünyesinde sürdürmüştür.